Hakkımızda

Kadıköy Basketball Academy 2016 yılının Haziran ayında Türk Basketbolu'nun en değerli antrenörlerinden Murat Didin ve altyapılarda son 10 yıla damgasını vuranfi Andaç Yapıcıer'in önderliğinde Türk basketbolunun gelişimine katkıda bulunmak, basketbolu gelecek nesillere bilgili ellerden öğretmek, genç sporcularının küçük yaşlarda sporun varlığını, keyfini, önemini ve yararını bilerek yetişmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur

Paylaşmayı, yenmeyi, yenilmeyi ve tüm yaşamına yayılacak sportif dostlukları yaşayan, öğrenmenin, yardımlaşmanın, ikinci hatta üçüncü yabancı dilin önemini basketbol topuyla öğrenen mutlu çocuklar yetiştirmek misyonu ile yola çıkan KBA bünyesinde Türk basketbolunun en önemli kulüpleri İTÜ ve Pertevniyal ile Kadıköy Basket, Ateanas Kaunas'ı barındırmaktadır.

"Önce İnsan" parolasıyla yola çıkan KBA, spor - eğitim birlikteliğini en iyi şekilde sağlamak amacıyla Avrupa'nın alanında öncü okulu Litvanya Spor Üniversitesi ile uzun soluklu Lisans ve Master programlarını kapsayan Sporcu Değişim, Eğitim Programı (Exchange) anlaşması imzalamıştır.

Sporu çocuk yaşlara indirmeyi ve profesyonel sporcu olmasa da "sporsever bir nesil" yetişmesini amaçlayan KBA "SPOR YAŞAMDIR" felsefesiyle Basketbol, Voleybol, Tenis, Yüzme Spor Okulları ve Yaz / Kış Kampları organize etmektedir.

Amacımız bir yandan geleceğin yıldız oyuncularını U 11, U 12, U 13, U 14, U 15 takımları ile geleceğe, Türk basketbolunun, Avrupa basketbolunun, NBA'in zirvesine hazırlarken belki ileride basketbol yaşamlarının ana branşı olmayacak çocuklara da küçük yaşlarında dostluğu, analitik düşünceyi ve sporcu olmanın gururunu, karar verme yetisini küçük yaşlarda geliştirmek.

KBA, ayrıca Litvanya Spor Üniversitesi ve Sabonis Spor Okulları birlikteliği sayesinde başta Litvanya, İtalya, Almanya ve Belarus olmak üzere birçok yabancı ülkede Yaz / Kış kapmları düzenlemektedir.

 

Biografi

19 Mart 1955’te İstanbul’da dünyaya geldi. İlk, orta, lise öğretimini Ankara TED Koleji’inde tamamlayan Murat Didin ODTÜ İnşaat Mühendisliği’nden mezun oldu.

Detay

2004-2015 sezonlarında Anadolu Efes Altyapısında tüm kategorilerde çalışmış, kulüpler kategorisinde 4 Türkiye Şampiyonluğu , okullar kategorisinde 7 Türkiye Şampiyonluğu kazanmıştır.

Detay