Andaç YAPICIER

Andaç Yapıcıer, 18 Aralık1984 Tekirdağ doğumludur. Yıldız Teknik İnşaat Mühendisi, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

2004-2015 sezonlarında Anadolu Efes Altyapısında tüm kategorilerde çalışmış, kulüpler kategorisinde 4 Türkiye Şampiyonluğu , okullar kategorisinde 7 Türkiye Şampiyonluğu kazanmıştır. Çalıştığı dönemde Dusan İvkoviç, Oktay Mahmuti ve Ufuk Sarıca ile A Takım seviyesinde çeşitli görevleri olmuştur. Furkan Korkmaz, Cedi Osman, Okben Ulubay gibi Türk Basketbolunun geleceği olan A Milli Takım seviyesindeki sporcuların Efes altyapısında gelişimlerine öenmli katkıları olmuştur. Bu yıllarda altyapı milli takımlarında da görevler almış, çok sayıda sporcusu altyapı milli takımlarında yeralmaktadır.

2015-2016 sezonunda NBA takımlarından Chicago Bulls ve NCAA takımlarından DePaul'ün davetlisi olarak Amerika'da bulunmuştur.

Kobe Bryant Nike İstanbul Team 2011 , Jordan Brand Classic Camp 2016 Zagreb Team ve Jordan Brand Classic 2010 Istanbul Team 'de antrenör olarak ülkemizi uluslararası arena da temsil etmiştir.

2016-2017 Sezonunda Pertevniyal Spor Kulübü 1. Lig Takımında Başantrenör olarak görev yapmakta olup, KBA organizasyonunun kurucu üyesidir.

İLKLER
Türkiye'de altyapıda en çok Şampiyonluk, Kupa ve Maç kazanan Koçlar arasındadır. Efes Pilsen isim değişikliği sonrasında Anadolu Efes ismi ile kulüp tarihinin ilk şampiyonluğunu kazanmıştır. Anadolu Efes Spor Kulübü'nde Yıldız Takım ile üstüste 3 sezon Türkiye Şampiyonu olmuştur. Doğa Koleji ile okul takımlar kategorisinde üstüste 5 sezon Türkiye Şampiyonu olmuştur.